Pomidor to warzywo uwielbiane przez niemal wszystkich ludzi na całym świecie. W każdym sezonie letnim zjadane są ogromne ilości pomidorów, ze względu na ich walory smakowe oraz odżywcze. Najlepsze i najzdrowsze pomidory to te z własnych upraw, a można je hodować nawet w doniczkach.

Ogródek przydomowy daje wiele możliwości.

Uprawa pomidorów nie jest trudna, można je hodować nawet w doniczkach i trzymać na parapecie lub balkonie. W ogródku przydomowym jest większe pole do popisu, lecz nie oznacza to, że hodowla pomidorów jest wtedy bardziej skomplikowana. Pomidory w ogrodzie sadzi się z rozsadów, ponieważ nasiona zbyt długo kiełkują i wyrastają. Można je kupić w sklepach ogrodniczych lub na targu. Najlepiej sadzić pomidory po 15 maja, ponieważ wtedy ryzyko przymrozków jest minimalne. Aby posadzić rozsady, trzeba wykopać niewielkie dołki i pilnować, by nie podwinąć korzeni podczas sadzenia. Trzeba pamiętać, aby zostawić dość duże odstępy między krzaczkami. Jeśli mamy do czynienia z dużymi ogródkami, warto zdecydować się na szklarnie ogrodowe do uprawy pomidorów i innych warzyw. Wtedy nie trzeba martwić się o przymrozki, a pomidory będą dojrzewały nawet późną jesienią.

Gdzie będą najlepsze warunki do wzrostu pomidorów?

Najlepsze warunki do hodowli pomidorów dają szklarnie ogrodowe, ponieważ pomidory potrzebują ciepłych warunków do wzrostu. Poza tym, że pomidory potrzebują ciepła, wymagają również dość częstego podlewania oraz dostępu do światła. Szklarnie ogrodowe zapewniają maksymalne wykorzystanie ciepła oraz światła, chroniąc przy tym rośliny przed promieniowaniem UV. Pomidory w szklarni sadzi się już w kwietniu, czyli wcześniej niż w gruncie, a ich uprawa trwa dłużej, nawet do października. Zatem możemy się cieszyć dłużej pysznymi i soczystymi pomidorami, ponieważ nie ma potrzeby martwić się o przymrozki, czy inne czynniki zewnętrzne. Aby zadbać o najlepsze warunki dla uprawy pomidorów, należy odpowiednio nawozić glebę oraz ją nawadniać. W innym przypadku plony będą dużo mniej okazałe. Ponadto, trzeba dbać o temperaturę w szklarni, czasem może tam być za ciepło. Wtedy należy otwierać okna lub drzwi szklarni.