Chyba każdy młody człowiek lubi imprezować z użyciem alkoholu, często w sporych ilościach. Nic w tym dziwnego, bowiem wszystko jest dla ludzi. Nie każdy jednak wie, na jaką ilość alkoholu może sobie jednorazowo pozwolić, co w efekcie kończy się „syndromem dnia wczorajszego” czyli popularnym kacem.

To okropna choroba, której efektem jest nieumiejętne spożywanie alkoholu, ale przed którą można się ustrzec. Przede wszystkim w trakcie picia należy pamiętać o tym, by zażywać specjalne tabletki na kaca, których skład pozwala zmniejszyć objawy kaca następnego dnia. Poza tym absolutnie nie wolno pić alkoholu na pusty żołądek – to nie tylko niezdrowe, ale i powoduje szybsze upicie się, a na drugi dzień potworne objawy kaca. Dlatego wszelkie imprezy alkoholowe odbywają się przy suto zastawionych stołach – jedz więc i nie obawiaj się o linię. Dobrze jest zjeść przed piciem tłusty, pożywny obiad, niektórzy mówią o solidnej jajecznicy czy kotlecie. Pamiętać też należy o piciu dużej ilości wody i innych napojów bezalkoholowych między kolejnymi kieliszkami. To pomoże rozcieńczyć alkohol i zapobiec odwodnieniu. Dużo tańcz, baw się, wygłupiaj – alkohol szybciej wyparuje. Przede wszystkim zaś – nie mieszaj alkoholi!

To chyba podstawowa zasada przy piciu. Jeśli pijesz wódkę, to ogranicz się tylko do niej, jeśli wino – pij je do końca. Mieszkanie różnych alkoholi spowoduje, że szybciej się upijesz, będzie Ci niedobrze, a objawy następnego dnia będą spotęgowane. Trudniejsze zadanie mają palacze, jeśli chodzi o zapobieganie kacowi. Ci, którzy regularnie palą, także w trakcie picia, szybciej się upijają i mają mocniejsze objawy kaca, gdyż niejako wsączają w siebie dwie trucizny naraz. Jeśli więc to możliwe – odstaw chociaż papierosy, choć ciężko sobie wyobrazić piwo bez puszczenia dymka, gdy ktoś jest palaczem. Po zastosowaniu tych rad powinieneś uniknąć mocnych objawów kaca, jednak jeśli przesadzisz z alkoholem, to niestety i tak będziesz musiał odchorować, poczytaj sobie więc jak zwalczyć kaca, na przykład w Internecie.