Jeżeli brakuje wam pomysłu na prezent na wakacje dla dziecka, jest coś co sprawi im dużą frajdę, domki ogrodowe. To jaki domek wybierzecie dla swojego malucha zależy od wielu aspektów takich jak  wiek dziecka, miejsce gdzie domek ma stanąć, preferowane dodatkowe elementy.

Domki ogrodowe są przeznaczone już dla małych dzieci w wieku powyżej 5 lat. Te dobrej jakości,  choć może trochę droższe można przebudowywać i modyfikować wedle potrzeb rosnącego dziecka. Jeżeli zadbamy o odpowiednią impregnację, która ochroni drewno przed wilgocią, szkodnikami i słońcem domek będzie służył przez długie lata.

Na co zwrócić uwagę

Wybierając domek dla dziecka należy zadbać przede wszystkim o to żeby był bezpieczny. Deski z których jest wykonany powinny być dobrze wyheblowane i pozbawione dziur, sęków a z podłogi i ze ścian nie powinny wystawać żadne gwoździe czy inne elementy, które mogłyby skaleczyć dziecko. Jeżeli w domku są okna, dobrze byłoby żeby nie miały szyb, ewentualnie plastik. Pamiętajmy też, że domek się nagrzewa, przewiew przez otwarte okna jest wskazany.

Malować samodzielnie

Zdecydowanie tak. Oglądając domki ogrodowe warto zwrócić uwagę na te, które można samodzielnie pomalować. Będzie to niesamowita radość dla dziecka, jeżeli będzie mogło zdecydować na jakie kolory będzie pomalowany jego własny domek, a rodzice będą mieli wpływ na to jakie impregnaty i farby zostaną użyte do wykończenia domku. Domki ogrodowe dla dzieci powinny być malowane farbami ekologicznymi, których zapach szybko wietrzeje.

Gdzie postawić domek

Miejsce w którym stanie domek powinno być dobrze widoczne dla rodzica, a jednocześnie wolne od pełnego słońca. W pobliżu nie powinno być żadnych kolczatych roślin ani zbiorników wodnych. Jeżeli z domku będą korzystać najmniejsze dzieci, powinien być on ustawiony na ziemi, a jeśli już nieco starsze można się pokusić o domek umiejscowiony na drzewie lub tzw. kurzej stopce.

Najważniejsze jest, aby domek, w którym będą przebywać dzieci był bezpieczny. Jeśli tak będzie wystarczy jeszcze trochę dziecięcej wyobraźni i dobra zabawa gwarantowana.