W pokoju dziecka każdy, nawet najmniejszy szczegół musi być idealnie dopracowany. Wszelkie sprzęty, meble i zabawki powinny spełniać różne atesty i posiadać stosowne certyfikaty. Oczywiście też nie może zabraknąć koloru i przytulności.


Co powinno się tam znaleźć?

Pokój dziecka, szczególnie tego młodszego, powinien być przestronny. Koniecznie trzeba zorganizować miejsce do zabawy oraz miejsce do odpoczynku. Na pewno więc nie może braknąć w takim pokoju stolika z krzesełkami, przy którym dziecko będzie mogło się bawić. Niezbędne są niskie, ale pojemne regały z półkami, gdzie będzie można ułożyć zabawki, książeczki, gry i inne przedmioty. Półeczki mogą być podświetlone za pomocą halogenów bądź kinkietów, dzięki czemu stworzy się niezwykle ciekawy klimat. Na suficie może być zamontowany kolorowy plafon lub żyrandol z przyczepionymi ozdobami, np. drewnianymi zwierzątkami. Z kolei na podłodze lub najniższych półkach powinny znaleźć się pudełka na zabawki i książeczki.


Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Miejsce do spania również powinno być zagospodarowane przytulnie, wygodnie i bezpiecznie. Wygodne łóżko (niskie) z dobrej jakości materacem oraz komfortowa bielizna pościelowa to podstawa. Do pokoju dziecinnego przyda się na pewno prześcieradło z gumką, założenie którego gwarantuje perfekcyjne posłane łózko. Co więcej, w ciągu dnia nie będzie się marszczyć, ani nie zsunie się nieestetycznie na podłogę. Idealnie dopasowane do materaca, zawsze będzie się znajdować na swoim miejscu. Prześcieradło z gumką to wielkie udogodnienie dla dziecka ruchliwego. Niespokojny sen i zabawy na łóżku nie będą już więcej wpływać na nieporządek. Dzięki takim akcesoriom w pokoju malucha zapanuje ład i wszystko będzie mieć swoje miejsce. Oczywiście trzeba też wracać uwagę na to, czy prześcieradło z gumką wykonane jest na bazie miękkiej bawełny. Dziecko musi mieć zapewniony zdrowy i komfortowy sen, dlatego troska o bieliznę pościelową to podstawa.

 

Oprócz pudełek na zabawki, odpowiedniego oświetlenia, kolorowego dekoru, prześcieradła z gumką i zabawek edukacyjnych w pokoju dziecka musi być także przytulnie. Dlatego trzeba zadbać o jasną kolorystykę ścian i podłóg oraz jaśniejsze meble, aby wrażenie wizualne było jak najlepsze.

 

Posted in: dom