Wśród wszystkich pomieszczeń w przeciętnym domu, łazienka bez wątpienia stanowi najbardziej charakterystyczne z nich. Objawia się to poprzez wyspecjalizowane wyposażenie, takie jak dywaniki łazienkowe, które przybierają znacznie inne formy od tego, co znamy z pozostałych pokojów. Różnice te wynikają z dość oczywistych przyczyn – otoczenie łazienki jest zazwyczaj wilgotne. W towarzystwie prysznica, umywalki i wielu innych źródeł wody, zachlapanie ścian i podłogi jest praktycznie nieuniknione. O ile ciecz ta zazwyczaj wysycha sama i nie stanowi większego problemu, to łatwo można się na niej poślizgnąć, nie wspominając już o tym, ze zwykły dywanik szybko by zawilgnął i się zniszczył. Raczej nie trzeba wspominać, że większość materiałów przy nieustannym kontakcie z wodą szybko ulega uszkodzeniu, pogarsza się ich faktura, właściwości, a także wytrzymałość, nie wspominając już o bakteriach i grzybach, które mogą uczynić je swoim nowym domem.

 

Jak wybrać ładne dywaniki łazienkowe?

 

Z uwagi na konieczność przystosowania ich do charakterystycznych warunków panujących w łazience, dywaniki łazienkowe są dość specyficzne. Pierwszą cechą, jaka zapewne rzuci nam się w oczy, są ich małe rozmiary, stanowiące połowę lub nawet ćwierć standardowego dywanu. Powód ku temu jest całkiem zrozumiały – łazienki to po prostu niewielkie pomieszczenia, dlatego nie ma co liczyć, że dywan o pełnych rozmiarach się w nich zmieści. Kolejną kwestią jest zastosowany materiał – w przypadku dywaników łazienkowych zazwyczaj stosuje się tworzywa o właściwościach wodoodpornych i antypoślizgowych, dzięki czemu pozostają one higieniczne i bezpieczne.

 

Nowe, stylowe wyposażenie – jak upiększyć swoją łazienkę?

 

Funkcjonalność to nie wszystko! Zastanawiając się nad najlepszymi, dostępnymi dywanikami łazienkowymi, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę również ich atrakcyjny wygląd. Jak wiadomo, priorytetem powinno być dopasowanie dywaniku to wystroju pomieszczenia, lecz nie można zignorować obecnie panujących trendów. Większość modnych kolekcji zazwyczaj korzysta ze zróżnicowanych tonacji kolorystycznych i urozmaiconego, geometrycznego wzornictwa.

Posted in: dom