Marzenia i mnóstwo wymówek, żeby ich nie spełnić. W ten sposób żyje większość ludzi. Brak motywacji do działania sprawia, że wielu z nas tkwi w pracy, która nie przynosi im satysfakcji i żyje z ludźmi, z którymi nie ma nic wspólnego.

Najczęstsze wymówki

Zwykle najbardziej przed podjęciem działania blokuje nas brak czasu. Nie mamy czasu na ćwiczenia, naukę, wyjście z domu. Zaraz potem hamują nas pieniądze. Większość postanowień wiąże się z mniejszą lub większą inwestycją. Jednak głównym powodem, dla którego nie spełniamy swoich marzeń i postanowień, jest strach przed zmianą. Zmiany wiążą się z ryzykiem, a niepewność nie jest miłym odczuciem. Boimy się czy się powiedzie, co pomyślą nasi znajomi i rodzina, czy sprawdzimy się w nowej roli.

Książki motywacyjne

Dobre rozwiązanie dla osób, które lubią czytać książki. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią pozycję, przeczytać i zastosować w życiu. Najważniejsze, żeby nie poprzestać na czytaniu. Książki motywacyjne są skuteczne tylko wtedy, jeśli będziemy postępować zgodnie z ich wytycznymi.

Idole z FB Insta

W internecie znajdziemy mnóstwo osób zajmujących się motywacją, rozwojem osobistym, coachingiem. Warto obserwować takich ludzi, korzystać z materiałów, które udostępniają za darmo. Kiedy natkniemy się na kogoś, kogo treści wydają się najbardziej pomocne, można skorzystać z jego indywidualnych konsultacji. Ważne, żeby nie obserwować z uporem maniaka, tylko zainspirować się i zacząć działać.

Szkolenia motywacyjne

Tego typu szkolenia są odpowiednie dla osób, które potrzebują silnej motywacji. W trakcie uczestnictwa w szkoleniu otrzymuje się mnóstwo gotowych narzędzi do samo motywacji, zarządzania czasem, wyznaczania celów i ich realizacji. Dużym plusem jest także bezpośredni kontakt z mentorem, możliwość zadawania pytań na bieżąco. Ten sposób motywacji działa na wszystkie zmysły.

Każdy sposób motywacji jest dobry, ale żaden z nich nie zadziała bez silnej woli i samozaparcia. Trzeba sprecyzować swój cel, rozplanować go i krok po kroku realizować. Jedni potrafią zrobić to sami, innym potrzebne są szkolenia, książki motywacyjne itp. Najważniejsze, żeby spełniać swoje marzenia.