Weekend lub wczasy w Jarosławcu to świetny pomysł na wypoczynek w nadmorskiej miejscowości. Nie brakuje tu atrakcji turystycznych i zielonych terenów, dlatego nie ma obaw, że będzie nudno. Ci, którzy lubią spędzać aktywnie czas, jak i ci ceniący sobie ciszę, znajdą dla siebie szereg ciekawych propozycji.

Złociste plaże piaszczyste i kamieniste oraz świeże ryby w przystani rybackiej

Jeśli lubisz spędzać czas na plaży, delektując się słońcem i widokiem morza, plaże w Jarosławcu powinny spełnić twoje oczekiwania. Miejsce to charakteryzuje się także malowniczymi klifami, dlatego krajobrazy  budzą wśród turystów wiele pozytywnych emocji. Po spędzeniu kilku dłuższych chwil  w tak wyjątkowym miejscu możesz przejść się wzdłuż plaży i wstąpić do przystani Rybackiej. Tam nabędziesz zawsze świeże ryby prosto z morza i przy okazji nasycisz oczy widokiem zacumowanych rybackich kutrów. Musisz jednak pamiętać, że dzień przeznaczony na plażowanie musi być wyjątkowo piękny (chyba, że zamiast opalania preferujesz inną formą wypoczynku). Tak czy inaczej warto sprawdzić pogodę, aby dobrze zaplanować czas swojego odpoczynku. Można włączyć radio czy telewizję, ale najprościej jest zerknąć do Internetu. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę „Jarosławiec kamera”, aby dowiedzieć się, jaka jest aktualnie pogoda. Oprócz tego możesz podglądać plac widokowy „Róża Wiatrów”. Z tego miejsca warto udać się plażę lub do włoskiej pizzerii na pyszną kolację.

Zwiedzanie Jarosławca może być bardzo frapujące i odkrywcze…

Niektórym wystarczy plaża i smaczne jedzenie, ale są też turyści szukający czegoś więcej podczas pobytu nad morzem. Także i oni nie odjadą stąd zawiedzeni, bo w tej niewielkiej nadmorskiej wiosce i okolicach jest co zwiedzać. Wielką atrakcją, nie tylko dla dzieci, jest Motylarnia, gdzie można nabyć cenną wiedzę na temat różnych gatunków motyli, ale też obserwować je w locie po cieplarni. Koniecznie trzeba też zobaczyć „Krainę Papug” z wieloma egzotycznymi gatunkami barwnych ptaków. Na trasie wycieczki można zaznaczyć także takie miejsce jak „Kraina Luster”, czyli zabawny gabinet krzywych zwierciadeł. Z kolei dla osób szukających rozrywki sportowej, przygotowany jest plac do mini golfa, park linowy oraz całoroczny stok narciarski pod zadaszeniem.

Oczywiście to tylko kilka z wielu atrakcji w Jarosławcu. Można też zwiedzić Muzeum Bursztynu, Latarnię Morską. Na ulicach Nadmorskiej i Spacerowej znajdują się deptaki, przy których mieszczą się kioski z pamiątkami i punkty gastronomiczne. Warto też wypuścić się nieco poza granice wsi, zwiedzając Łącko, Zalesie czy Rusinowo.